Про нас

        Оглядові екскурсії розпочинаються у вестибюлі музею, де розміщені  карти та символіка району і міста (герби, прапори) та змінна виставка «Події в районі».

                                       

 

        В залі №1 «Далеке минуле краю» відвідувачі знайомляться з природою  краю. Цікавими є  найдавніші  знахідки на території району (зуби мамонта, предмети трипільської культури,  козацького періоду, давні знаряддя праці та предмети селянського побуту).

                                        

 

       Зала №2 «Кріпацтво,  реформи у 1860-1870-х роках» являє собою кімнату етнографії та селянського побуту. Тут знаходиться макет  світлиці селянської хати , типової для Монастирищини; в наявності  весь комплект знарядь і пристроїв для виробництва домотканого полотна із конопель. На фото представлені об’єкти – пам’ятки архітектури району.

                                       

 

      

    Зала №3  «Район в роки революцій, громадянської війни та в 1920-30-х роках». В експозиції зали знаходиться зброя періоду І світової  та громадянської воєн, предмети селянського побуту, вітрина з речами першого українського богатиря Василя Дзюби (уродженця с.Тарнави), стенд із матеріалами про голодомор 1932-33-х років на території району.

                                    

         Зала №4 «Велика Вітчизняна війна». Розповідь екскурсовода про події в районі  у воєнний період ілюструються експонатами (зброя, обмундирування, письмові документи, фото періоду війни, портрети Героїв Радянського Союзу,  воїнів, підпільників, партизанів). Цікавими для відвідувачів є макети партизанської землянки та  діорами «Штурм Сапун-гори у Севастополі 7 травня 1944 року.

                              

        Зала №5 «З історії машинобудівного заводу». Експозиція розповідає про створення і функціонування найбільшого в районі промислового підприємства. В експозиції розміщені фото заводу та його працівників, нагородні матеріали, макети  котлів різних  моделей.

                             

        У залі №6 (без назви)  знаходиться колекція спортивних значків О.Златовецького, виставка  видань краєзнавчої та художньої літератури області та району, стенд з матеріалами про події Помаранчевої революції в районі.                  

                                

       Зала №7 «Район в роки відбудови та подальшого розвитку народного господарства у 1970-1980-х роках». На стендах представлені фото працівників усіх сфер району в роки післявоєнних п’ятирічок. У вітринах – продукція промислових підприємств.

                         

       Зала №8 «З історії машинно-тракторних станцій та об’єднання “Райсільгосптехніка». Експозиція складається із численних стендів, на яких відображена історія 3-х машинно-тракторних станцій, що діяли на території району. На фото – передовики сільськогосподарського виробництва, керівники МТС різних років,Ж сільськогосподарська техніка та інвентар.

      У цій залі  діє постійна  виставка «Квітує рушникамит рідний край» та змінна виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

                               

     На стінах сходової клітки музею продовжується створюватися картинна галерея «З історії рідного краю».

                           

 

 

Історія проекту

У цій частині ви можете описати історію проекту та причини, що послужили його виникненням. Вона підходить для згадки основних етапів проекту та вшанування його учасників.

Наші користувачі

Тут ви можете описати типових користувачів, а також те, чому цей проект важливий для них. Це хороший спосіб для того, щоб користувачі повторно відвідували ваш сайт.